Hádzanárky prehrali v dueli v Ramnicu Valcea 26:28

05.10.2024 Celý región

Ramnicu Valcea 5. októbra (TASR) - Hádzanárky DAC Dunajská Streda prehrali v sobotnom prvom dueli 2. kvalifikačného kola Európskej ligy na palubovke rumunského SCM Ramnicu Valcea 26:28. Balkánsky tím si tak vytvoril lepšiu pozíciu do odvety, ktorá je na programe v nedeľu 13. októbra o 19.00 h v Dunajskej Strede.

Pre úradujúce slovenské šampiónky bol zápas premiérou na európskej scéne v tejto sezóne. V polčase prehrávali o tri góly a po prestávke vyrovnali na 16:16, no domáce družstvo odskočilo na rozdiel siedmich gólov v priebehu šiestich minút. Vo zvyšnej štvrťhodine stretnutia si už SCM dokázalo udržať náskok.

Lepší tím z dvojzápasu narazí v ďalšej fáze na poľské Kobierzyce alebo turecký Yalikavak.

Európska liga EHF - ženy

prvý zápas 2. kola:

SCM Ramnicu Valcea - HC DAC Dunajská Streda 28:26 (14:11)
Najviac gólov: Wolliková 5, Hagmanová, De Jongová, Toublancová po 4 - Desortová 7, Boadová Coronadová 5, Sáriová 4. Rozhodovali: Metalari, Nikolovski (obaja Mac.), vylúčenia: 6:3, 7m hody: 4/3 - 6/4, 1526 divákov